Internetowy Serwis Gminy Rymań Internetowy Serwis Straży Miejskiej w Gościnie Internetowy Serwis Gminy Gościno

Drukuj

SISMS - jeden system trzy kanały komunikacji

Utworzono .

Gmina Gościno udostępnia bezpłatny, innowacyjny system ostrzegania i informowania - Samorządowy Informator SMS (SISMS). Dzięki darmowej rejestracji w systemie, mieszkańcy będą otrzymywać szybkie darmowe wiadomości o zagrożeniach i najważniejszych wydarzeniach w Gminie. Inicjatywa ma na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa oraz komfortu codziennego życia mieszkańców. System został zastosowany już w kilkuset miastach i gminach. Zbiorowe, lokalne komunikaty wysyłane są dwutorowo: za pomocą SMS (na telefony klasyczne starego typu - posiadające klawiaturę), lub - po pobraniu dedykowanej aplikacji - bezpośrednio na smartfona (telefon dotykowy).
Drukuj

Zaśmiecenie i uszkodzony znak

Utworzono .

b_200_150_16777215_00_images_DSCI0128_Large.jpeg Dnia 29.06.2016 r. w godzinach wieczornych dokonano zaśmiecenia terenu przy muszli koncertowej i uszkodzenia znaku drogowego D-6. Straż Miejska poszukuje informacji na temat grup, osób przebywających w tym czasie w pobliżu Gimnazjum, Domu Kultury.
Drukuj

Psy myśliwskie

Utworzono .

pies M1 14 10 15 Dnia 09/10/2015 do Straży Miejskiej w Gościnie wpłynęło zgłoszenie odnośnie dwóch psów, które przybłąkały się na teren jednej z posesji w Pobłociu Małym. Na miejscu okazało się, że są to psy myśliwskie, o bardzo łagodnym usposobieniu w stosunku do ludzi i wesołe. Zwierzęta zostały przewiezione do kojca w Gościnie. Poszukiwany jest właściciel czworonogów bądź osoba która zaadoptuje zwierzęta. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod numerem tel. 943523479 lub osobiście w Straży Miejskiej Gościno przy ul. Lipowej 13.

pies M2 14 10 15

Drukuj

Interwencja

Utworzono .

Dnia 12 września 2015 r. patrol Straży Miejskiej ukarał mieszkankę gminy Karlino za spożywanie alkoholu w miejscu do tego nieprzeznaczonym. Patrol zakończył interwencję.

Drukuj

Artykuły szkolne

Utworzono .

Straż Miejska w Gościnie z okazji swojego święta otrzymała od zaproszonych gości artykuły szkolne. Po konsultacji z Gminnymi Ośrodkami Pomocy Społecznej z Gościna
i z Rymania przedmioty zostały przekazane potrzebującym dzieciom.
Z każdej gminy wytypowano troje dzieci, którym strażnicy wręczyli artykuły szkolne.

Drukuj

Zniszczone znaki drogowe

Utworzono .

znaki8 05 2015 W dniu 20 kwietnia 2015 r. do jednostki Straży Miejskiej w Gościnie Referat Komunalny zgłosił, że na ulicy Prywatnej i Grunwaldzkiej doszło do uszkodzenia znaków drogowych. Podczas prowadzonych czynności wyjaśniających przez funkcjonariuszy SM Gościno ustalono, że w godzinach nocnych 18 kwietnia 2015 r. grupa młodych ludzi, będąc pod wpływem alkoholu, niszczyła w/w znaki oraz wypychała na jezdnie dwa prawidłowo zaparkowane auta przy ulicy Grunwaldzkiej. W czasie „zabaw” zostało uszkodzonych 6 znaków drogowych na łączną kwotę około 700 zł. Czynu dopuścili się młodzi mieszkańcy Gościna, którzy jak sami przyznali z niewyjaśnionych przyczyn prawdopodobnie dla „zabawy” niszczyli znaki drogowe.

Drukuj

Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Utworzono .

20 04 15 turniej1Dnia 8 kwietnia 2015 r.  w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Gościnie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”. W turnieju wzięły udział  reprezentacje szkół podstawowych z miejscowości Robuń i Gościno oraz uczniowie z Gimnazjum w Gościnie.

Drukuj

Mały kundelek

Utworzono .

pies Z 2Dnia 13.04.2015 r. do dyżurnego Straży Miejskiej w Gościnie zgłoszono informację o psie błąkającym się po miejscowości Ząbrowo. Po przybyciu na miejsce strażnik odłowił i zamknął zwierzaka w specjalnie przystosowanym kojcu. Jak się okazało jest to bardzo przyjaźnie nastawiony do ludzi czarnobrązowy, mały kundelek szukający przyjaciela. Poszukujemy informacji na temat właściciela pieska lub osób chętnych do adopcji. Informacje pod numerem telefonu 94-35-234-79.

pies Z 1